Poszukiwanie – Poszukiwania Dronem

 

Poszukiwanie - Poszukiwania DronemPoszukiwanie - Poszukiwania Dronem

 

Dron pozwala to szybsze i sprawniejsze obserwowanie obszaru poszukiwań.

Teren może być obserwowany z kamery w czasie rzeczywistym, co pozwala to na szybkie podjęcie stosownych decyzji przez grupę poszukiwawczą.

 

Poszukiwanie - Poszukiwania DronemPoszukiwanie - Poszukiwania Dronem

 

Poszukiwanie zaginionych osób

W krótkim czasie z powietrza można zobaczyć znacznie więcej niż z ziemi. Jeden dron w ciągu 15 minut, w ciągu dnia, na otwartym terenie przeszuka większy obszar, niż wyszkolona czteroosobowa grupa poszukiwawcza w ciągu 1 godziny. Z drona można przeszukiwać obszary, w których trudno jest poruszać się z ziemi, np. tereny bagienne, pola uprawne, tereny wodne.

 

Poszukiwanie zaginionych zwierząt

Najczęściej poszukiwanymi zwierzętami są psy, które z różnych przyczyn potrafią szybko i daleko uciec od miejsca zamieszkania. Jeśli znamy obszar, w którym zaginiony pies się poruszał, możemy go skutecznie zlokalizować. Poszukiwania zwierząt utrudnia jednak teren mocno zalesiony, gdzie łatwo się schować, a przy gęstych koronach drzew trudno zobaczyć małe obiekty.

Poszukiwanie mienia

 

Poszukiwanie - Poszukiwania DronemPoszukiwanie - Poszukiwania Dronem

 

Dron z kamerą termowizyjną

W nocy dzięki kamerze termowizyjnej dron jest niezastąpiony i pozwala prowadzić skuteczne poszukiwania z powietrza. Dron z termowizją może wykonywać także loty patrolowe nad obszarami chronionymi, śledzić poruszające się obiekty, wykrywać dziką zwierzynę na polach, złodziei czy poszukiwać rozbitków na wodzie.

Poszukiwanie - Poszukiwania Dronem

 

Masz pytania, nie wiesz co zrobić, napisz do nas: Kontakt