Modele 3D z drona / Fotorealistyczne modele 3D

Modele 3D z drona

TWORZENIE MODELI 3D RZECZYWISTYCH OBIEKTÓW

Usługa tworzenia modeli 3D (chmura punktów) za pomocą dronów pozwala odzwierciedlić obiekty typu jak dzieła sztuki architektonicznej , dziedzictwa kulturowego, czy stanowiska archeologiczne jak również budynki i wnętrza, zastosowanie tej technologi jest bardzo szerokie jednym z kolejnych przykładów może byc iż zobrazowany w 3D naturalny obiekt łatwo w odpowiednim programie przekształcić tekstury do gier komputerowych. Modele 3D wraz z fotorealistyczną teksturą mogą być importowane do popularnych aplikacji do edycji i prezentacji grafiki 3D. Trójwymiarowy model można również wydrukować na drukarce 3D.

Mnogość zastosowań

Jednak zastosowań jest o dużo więcej. Podstawowa wielkość to możliwości jakie dają nam UAV poprzez ich rozmiar i możliwość wzniesienia się na spore wysokości niekiedy dochodzące do 1 km nad powierzchnię ziemi. i właśnie poprzez te możliwości mamy możliwość wykonania fotografii o wysokiej rozdzielczości która obejmuje duży obszar terenu, a z kolei zdjęcia zebrane przez nasze UAV służą do wykonania map 3D. Te mapy mogą np. pokazać ogrom inwestycji budowlanej czy drogowej w jednym ujęciu z możliwością powiększenia gdzie średnią rozdzielczość w wysokiej klasy urządzeniach zbierających dane to 1cm/pixel.

 

 

kościół-3d-dron_itopenpipeline-flyandwatch Modele 3D z drona

model miasta 3d z drona flyandwatch

kościół-3d-dron_itopenpipeline-flyandwatch Modele 3D z drona

model 3d z drona flyandwatch Modele 3D z dronamodel 3d z drona flyandwatch

hałda-3d-z-drona-flyandwatch Modele 3D z dronamodel 3d z drona flyandwatch Modele 3D z dronamodel 3d z drona flyandwatch Modele 3D z dronaModele 3D z drona Modele 3D z drona

 

 

 

 

Przykłady w pełnej rozdzielczości:

https://flyandwatch.pl/3d-przyklady/