Bielsko-Biała z lotu ptaka, z drona

 

  Bielsko-Biała z lotu ptaka, z drona

Jako że siedziba naszej firmy a także miejsca w których mieszkamy leżą w niewielkiej odległości od Bielska-Białej dosyć często i bardzo chętnie odwiedzamy z naszymi „zabawkami” to jakże urokliwe miasto i jego niemniej urocze, okolice. Zanim jednak zaprosimy do przeglądania galerii zdjęć z lotu ptaka, kilka podstawowych informacji o historii i położeniu Bielska-Białej.

Rys historyczny

Bielsko-Biała to miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, w województwie śląskim, na Pogórzu Śląskim, u stóp Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego, nad rzeką Białą.
Jest siedzibą władz powiatu bielskiego, Bielsko-Biała znajduje się w południowej części województwa śląskiego, na granicy historycznych regionów: Śląska Cieszyńskiego i Małopolski, a ściślej ziemi krakowskiej.

Bielsko-Biała formalnie powstało 1 stycznia 1951 r, z połączenia położonego na Śląsku Cieszyńskim Bielska, oraz małopolskiej Białej założonej w końcu XVI wiek,

Miasto zamieszkuje obecnie około 173 000 mieszkańców, powierzchnia miasta wynosi 124,51 km²

Współrzędne geograficzne centrum miasta to 49°49′21″N 19°02′40″E.

Powierzchnia Bielska-Białej wynosi 124,51 km², w tym[20]:

Ukształtowanie powierzchni

Ukształtowanie powierzchni Bielska-Białej jest dość zróżnicowane. W granicach administracyjnych miasta znajdują się tereny wyżynne (Pogórze Śląskie), jak i górskie (Beskid Śląski, Beskid Mały).

Centrum miasta[ znajduje się na wysokości 313 m n.p.m. Najniższym punktem są Stawy Komorowickie znajdujące się na wysokości 262 m n.p.m., natomiast najwyższym szczyt liczącego 1117 m n.p.m. Klimczoka w Beskidzie Śląskim.

Warunki atmosferyczne

Najczęściej występują wiatry zachodnie oraz południowo-zachodnie. W zimie częściej występują wiatry południowo-zachodnie i południowe, natomiast latem zachodnie i północno-zachodnie. Spory odsetek wiatrów południowych stanowią wiatry halne, obserwowane najczęściej zimą.
Największe zachmurzenie na terenie Bielska-Białej występuje w miesiącach od listopada do stycznia. Najmniejszym średnim zachmurzeniem oraz najczęstszym występowaniem dni słonecznych cechuje się koniec lata i początek jesieni.

Ukształtowanie terenu na którym rozciąga się Bielsko-Biała stwarza wiele możliwości zarówno do uprawiania sportów jak również aktywnego i trochę mniej aktywnego wypoczynku.Na turystów czeka wiele możliwości i atrakcji jak choćby stok narciarski położony bardzo blisko centrum miasta.

Zapraszamy do galerii.