Baza sportowa Akademii Łukasza Piszczka w Goczałkowicach-Zdroju

Baza sportowa Akademii Łukasza Piszczka w Goczałkowicach-Zdroju. Sylwetki Łukasza Piszczka z pewnością nikomu nie trzeba przedstawiać. Oprócz swojego bogatego doświadczenia piłkarskiego, od dawna jest znany ze wspierania młodych piłkarzy. Po zakończeniu swojej kariery w reprezentacji Polski, postanowił postawić przed sobą nowe zadania. Jednym z nich jest właśnie budowa bazy piłkarskiej, która będzie wzorowana na rozwiązaniach stosowanych w szkółce Borussii Dortmund. Co prawda budowy bazy sportowej rozpoczęła się już kilka tygodni temu, jednak symboliczne wbicie pierwszej łopaty przez Łukasza Piszczka miało miejsce 8 października.

Plan inwestycji

Plan inwestycji zakłada przebudowę starych obiektów LKS Goczałkowice oraz powstanie trzech boisk, zarówno naturalnych, jak i sztucznych, wraz z niezbędną infrastrukturą.  Główne boisko będzie wykonane z trawy naturalnej (hybrydowej). Jego wymiary zewnętrzne będą wynosić 115×77 m, a pola gry 105×68 m. Powstaną również dwa boiska treningowe. Pierwsze z nich będzie wykonane z naturalnej trawy (hybrydowej). Jego wymiary zewnętrzne to 115×74 m. Wymiary pola gry będą identyczne jak w przypadku głównego boiska. Drugie boisko treningowe, o zewnętrznych wymiarach 81×63 m i polu gry o wymiarach 75x60m, zostanie wykonane ze sztucznej trawy. Przy kompleksie boisk powstanie budynek klubowy, w którym znajdą się m.in. szatnie dla zawodników, pomieszczenia do rehabilitacji, salki gimnastyczne, a także siłownia. Przewidziane są również pomieszczenia, które będą służyć do przechowywania sprzętu do pielęgnacji muraw, jak również pomieszczenia przeznaczone dla obsługi technicznej całego kompleksu. Pomieszczenia te znajdą się na północno-zachodniej części kompleksu sportowego.

Trybuna, która będzie znajdować się przy głównym boisku będzie w stanie pomieścić aż 304 kibiców, a ta znajdująca się przy boisku treningowym z trawą naturalną – 200 osób. Na terenie obiektu powstaną również miejsca parkingowe. Zakończenie pierwszego etapu budowy kompleksu sportowego planowane jest na maj 2019 roku. Drugi etap, a więc ukończenie budowy trzeciego boiska, ma się zakończyć w 2020 roku.

Rozwój młodych sportowców z regionu

Powstanie sportowej bazy Akademii Łukasza Piszczka ma na celu rozwój i wsparcie młodych sportowców. Dzięki temu projektowi młodzi kadeci piłki nożnej będą mieć możliwość rozwijania swoich umiejętności w najlepszych warunkach i na najwyższym możliwym poziomie sportowym.

Dlaczego Goczałkowice-Zdrój?

To właśnie w Goczałkowicach-Zdroju wychował się nasz utalentowany i doświadczony reprezentant. To właśnie tutaj mieszkają jego bliscy i to właśnie w tym miejscu stawiał pierwsze kroki w swojej karierze piłkarskiej. Nie ma się co dziwić, że w Goczałkowicach czuje się jak w domu, a wybór tej lokalizacji na bazę sportową był oczywisty. Co więcej, Łukasz Piszczek zapewnia, że nie chce być tylko twarzą tego projektu, ale jak możliwości czasowe na to pozwolą – chce aktywnie uczestniczyć w życiu Akademii.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć. Takiej okazji Fly&Watch nie mogło sobie odpuścić, dlatego na bieżąco będziemy relacjonować postępy prac na placu budowy.