Chmura Punktów – z drona (Point Cloud)

 

Chmura Punktów – to wizualizacja 3D składa się z tysięcy, a nawet milionów punktów. Chmury punktów dostarczają danych o wysokiej rozdzielczości bez zniekształceń czasami obecnych w modelach siatki 3D i są powszechnie stosowane w standardowym oprogramowaniu przemysłowym.

Wyeksportować ją można do formatów .las (Pliki .las są powszechnie akceptowanym formatem dla oprogramowania typu GIS) oraz .xyz (Jest to najczęściej stosowany format oprogramowania w branży budowlanej i górniczej.) oraz do standardów WGS84 lub dostosowany do lokalnego systemu projekcji.

Chmura Punktów – z drona (Point Cloud)

Chmura Punktów

 

chmura punktów

 

chmura punktówChmura Punktów – z drona (Point Cloud)

TWORZENIE MODELI 3D RZECZYWISTYCH OBIEKTÓW z wykorzystaniem chmury punktów

Usługa tworzenia modeli 3D  za pomocą dronów pozwala odzwierciedlić obiekty typu jak dzieła sztuki architektonicznej , dziedzictwa kulturowego, czy stanowiska archeologiczne jak również budynki i wnętrza, zastosowanie tej technologi jest bardzo szerokie jednym z kolejnych przykładów może być iż zobrazowany w 3D naturalny obiekt łatwo w odpowiednim programie przekształcić tekstury do gier komputerowych. Modele 3D wraz z fotorealistyczną teksturą mogą być importowane do popularnych aplikacji do edycji i prezentacji grafiki 3D. Trójwymiarowy model można również wydrukować na drukarce 3D.