O dronach – Fly&Watch – Dron, Filmowanie / zdjęcia z powietrza, usługi.

 

Czym jest właściwie dron?

 

Słownikowa definicja drona jest dość ogólna – jest to bezzałogowa, zdalnie sterowana maszyna latająca, znajdują one zastosowanie w wielu cywilnych dziedzinach nawet w teoretycznie najbardziej nietypowych miejscach, Drony już teraz możemy odnaleźć niemal w każdej dziedzinie życia, w której mają one jakikolwiek, nawet najmniejszy sens, W USA takie maszyny zaczęto wykorzystywać chociażby przy sprzedaży nieruchomości, do fotografowania i nagrywania wideo oferowanych budynków. Od dłuższego czasu korzysta się z nich m.in. do badań i monitoringu środowiskowego oraz oprysku pól (choć są to oczywiście większe maszyny). Dronów używa się do polowań, kontroli na autostradach, nadzoru budowlanego, tworzenia modeli 3D wybranych obiektów,ostrzeganiem przed burzami czy huraganami czy po prostu fotografowaniu określonych obszarów i tworzenia na tej podstawie map.

 

O dronach - Fly&Watch - Dron, Filmowanie / zdjęcia z powietrza, usługi. O dronach - Fly&Watch - Dron, Filmowanie / zdjęcia z powietrza, usługi.O dronach - Fly&Watch - Dron, Filmowanie / zdjęcia z powietrza, usługi.O dronach - Fly&Watch - Dron, Filmowanie / zdjęcia z powietrza, usługi.O dronach - Fly&Watch - Dron, Filmowanie / zdjęcia z powietrza, usługi.O dronach - Fly&Watch - Dron, Filmowanie / zdjęcia z powietrza, usługi.O dronach - Fly&Watch - Dron, Filmowanie / zdjęcia z powietrza, usługi.O dronach - Fly&Watch - Dron, Filmowanie / zdjęcia z powietrza, usługi.O dronach - Fly&Watch - Dron, Filmowanie / zdjęcia z powietrza, usługi.O dronach - Fly&Watch - Dron, Filmowanie / zdjęcia z powietrza, usługi. Dron, Filmowanie / zdjęcia z powietrza, usługi dronem. GoczałkowiceDron, Filmowanie / zdjęcia z powietrza, usługi dronem. GoczałkowiceDron, Filmowanie / zdjęcia z powietrza, usługi dronem. GoczałkowiceDron, Filmowanie / zdjęcia z powietrza, usługi dronem. Goczałkowice

 

Bezzałogowy statek powietrzny

O dronach - Fly&Watch - Dron, Filmowanie / zdjęcia z powietrza, usługi.

RQ-2 Pioneer

Bezzałogowy statek powietrzny[1] (ang. unmanned aerial vehicle, UAV), bezzałogowy system powietrzny (ang. unmanned aerial system, UAS[2]), dron[3]statek powietrzny, który nie wymaga do lotu załogi obecnej na pokładzie oraz nie ma możliwości zabierania pasażerów, pilotowany zdalnie lub wykonujący lot autonomicznie. Bezzałogowe statki powietrzne (BSP) są obecnie wykorzystywane głównie przez siły zbrojne do obserwacji i rozpoznania przez co zwykle wyposażone są w osprzęt służący do obserwacji w postaci głowic optoelektronicznych. Uzbrojone i przeznaczone do wykonywania działań bojowych statki są określane jako Unmanned combat air vehicle (UCAV).

O dronach - Fly&Watch - Dron, Filmowanie / zdjęcia z powietrza, usługi.

RQ-1 Predator

Urządzenia tego rodzaju, bez żadnego wyposażenia, już od czasów I wojny światowej stosowane były do trenowania oddziałów przeciwlotniczych jako latające cele. Latające bomby V-1 stosowane przez Niemców do bombardowania Londynu czy też pociski manewrujące też zaliczane mogłyby być do kategorii UAV, niemniej pojazdy tego typu są bronią samą w sobie i nie mogą być – w odróżnieniu od BSP – powtórnie wykorzystane.